Lista aktualności Lista aktualności

Szkolne Targi Zawodowe 2019

W dniach 20-21.03.2019r. nadleśnictwo Ustrzyki Dolne brało udział w Szkolnych Targach Edukacyjno – Zawodowych organizowanych już po raz trzeci przez Stowarzyszenie COPERNICUS w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych oraz debiutancko w Szkole Podstawowej w Ropience.

Szczegółowe informacje na temat targów można znaleźć na stronach:

http://www.zsp1ustrzyki.kylos.pl/news.php

http://www.bieszczadzka24.pl/edukacja/targi-zawodowe-2019-w-ropience/4589

Głównym celem przedsięwzięcia była chęć niesienia pomocy młodym ludziom w zainspirowaniu i znalezieniu własnej ścieżki rozwoju do kariery zawodowej, tak aby osiągnąć sukces.

Pracownicy nadleśnictwa w trakcie targach promowali zawód leśniczego prezentując ścieżkę kariery edukacyjnej, profil pracownika i cechy osobowe jakie powinien posiadać, zakres obowiązków i możliwości awansu oraz mocne strony związane z wykonywaniem tego zawodu. Duże zainteresowanie wzbudzały przedmioty ,,codziennego użytku” tj. średnicomierz, rejestrator, numerator czy wysokościomierz. Było też wiele różnych pytań ze strony uczniów o szczegóły związanych wykonywaną pracą. Ciekawe, czy udało się chociaż część z nich zainteresować zawodem, który łączy w  sobie pasję a jednocześnie wymaga wiele poświeceń. Może przekonany się o tym już niedługo.

 

Tekst i foto: Wioletta Flis