Lista aktualności Lista aktualności

Czasowe zamknięcie szlaku turystycznego [Les. Żłobek]

INFORMACJA

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne informuje o czasowym zamknięciu i wyznaczeniu obejścia zielonego i końskiego szlaku turystycznego przebiegającego z miejsca odpoczynku Żłobek na grzbiet Żukowa. 

Zamknięcie tras obowiązywać będzie od dnia 15.02.2024 r do odwołania.

 

Zamkniecie tras podyktowane jest koniecznością przeprowadzenia
w drzewostanie, przy który są wyznaczone cięć pielęgnacyjnych, mających na celu  poprawę ich odporności na czynniki atmosferyczne, zdrowotności i jakości, a przede wszystkim bezpieczeństwa publicznego.

 

Teren przeprowadzania prac w początkowym przebiegu trasy został oznakowany tablicami ostrzegawczymi.

 

Korzystanie ze szlaków możliwe jest  wyznaczonym obejściem  oznakowanym w trenie strzałkami kierunkowymi wraz z  umieszczonymi  mapkami sytuacyjnymi z jego przebiegiem. Alternatywny szlak będzie rozpoczynał się od  miejsca postoju pojazdów na ww. miejscu odpoczynku, z którego należy przekroczyć jezdnię i po wejściu na drogę gruntową  kierować się w lewą stronę. Szlak biegnący po polu oznaczony jest palikami w kolorze seledynowym, a następnie wkraczając do lasu – strzałkami namalowanymi na drzewach. Po przejściu ok. 200 m obejście szlaku łączy się z istniejącym szlakiem zielonym prowadzącym na grzbiet Żukowa.

Prosimy o wyrozumiałość, kierowanie się tymczasowym oznakowaniem i zachowanie ostrożności.

Nadleśnictwo dołoży wszelkich starań aby przywrócić możliwość korzystania z trasy w sezonie wiosennym.