Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

883 009 909 - Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne Pan Maciej Szpiech

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Rezerwat "Bobry w Uhercach" posprzątany

Rezerwat "Bobry w Uhercach" posprzątany

W dniu 27 kwietnia br. z okazji obchodów Dnia Ziemi, osadzeni z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych po raz kolejny porządkowali rezerwat "Bobry w Uhercach w Leśnictwie Orelec.

 

Zebrano ponad 20 ogromnych worów śmieci oraz opony samochodowe, wyrzuconych  w tym miejscu najprawdopodobniej przez miejscową ludność.

 

Wspólne działania nadleśnictwa i zakładu karnego są efektem podpisania w 2021 roku porozumienie pomiędzy Józefem Kubicą Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych a Jackiem Kitlińskim Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej, które umożliwia kierowanie osadzonych do pracy w lasach (Więcej na ten temat: https://youtu.be/kZ31KN0UCw4 ).

 

Dziękujemy wychowawcy Panu Krzysztofowi Gierula i Panom osadzonym za udział w sprzątaniu i rzetelnie wykonaną pracę oraz Gminie Olszanica, która jeszcze w tym samy dniu odebrała zebrane śmieci!

 

 

Zdj. Krzysztof Gierula