Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Czasowe zamknięcie fragmentów szlaków turystycznych w Leś. Ustajnowa

Czasowe zamknięcie fragmentów szlaków turystycznych w Leś. Ustajnowa

W związku z pracami gospodarczymi, od 2 grudnia br. wprowadza się okresowy zakaz wstępu na fragment zielonego szlaku turystycznego PTTK wraz z przebiegającym w tym miejscu szlakiem rowerowym oraz trasą ścieżki dydaktycznej ,,Na stokach Żukow” Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, wyznaczonych na terenie Leśnictwa Ustjanowa w oddziałach leśnych, tj.: 258, 259 i 260 (na załączniku graficznym –kolor czerwony).

W terenie wyznaczono obejście - ich przebieg obrazuje załączony szkic.

Zakaz wstępu będzie obowiązywał do 31.12.2020 r., za utrudnienia przepraszamy.