Asset Publisher Asset Publisher

 

I i II etap X edycji konkursu ,,Wiedzy o Lesie" już za nami !!!
 
27  kwietnia br.  odbył się  I etap – szkolny, X edycji konkursu ,,Wiedzy o Lesie", którego współorganizatorem od 2010 roku jest również Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.
 
Do konkursu stanęły:
 
1. Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych Ustrzyki Dolne
2. Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Ustrzykach Dolnych
3. Zespół Szkół Publicznych Nr 2 Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych
4.Zespół Szkól Publicznych w Ropience
5. Szkoła Podstawowa w Hoszowie
5. Szkoła Podstawowa w Równi
 
Najlepsi  z tych szkół  przeszli do II etapu, który rozegrał się w siedzibie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne 19 maja , a byli to:
 
ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych    ZSP Nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych
Podstawówka:                                          Podstawówka:
1. Wojciech Holly                                     1. Kinga Szczudlik
2. Martyna Lewek                                    2. Adam Steciuk
 
Gimnazjum:                                             Gimnazjum:
1.Szymon Janczak                                    1.Antoni Tkacz
2.Joanna Łukacz                                       2.Jagoda Duda
 
SP w Hoszowie                              SP w Równi       
Podstawówka:                                          Podstawówka:
1. Bartosz Juszczyk                                  1. Dawid Kozdrowski
2.Bartosz Piasecki                                    2. Patrycja Michalik                             
                                                      
 ZSP w Ropience                             BZSZ Ustrzyki Dolne          
 Podstawówka:
 1.Maciej Feculak                                      1. Marcin Terlecki
 2.Hubert Strusiewicz                              2. Martyna Jarzębska
 
Gimnazjum:
1.Kamil Witkowski
2.Aleksandara Paszkiewicz
 
Zaciętej rywalizacji towarzyszyły duże emocje!
W każdym przypadku organizowana była dogrywka, co świadczyło o wyrównanym
poziomie wiedzy pomiędzy uczniami!
 
Laureatami II etapu konkursu w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
 
Szkoła podstawowa:
1.       Hubert Strusiewicz z ZSP w Ropience
2.       Maciej Feculak z ZSP w Ropience
3.      Kinga Szczudlik ZSP Nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych
 
Gimnazjum:
1.       Antoni Tkacz
2.      Kamil Witkowski
3.       Joanna Łukacz
 
Najlepsi  otrzymali z rąk Zastępcy Nadleśniczego mgr inż. Piotra Gwoździa pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe  ufundowane przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.
 
 
Uczniowie Ci i wraz z laureatami z BZSZ Ustrzyki Dolne, którzy automatycznie przeszli do III etapu, pojadą w połowie czerwca  na rozgrywkę centralną i zarazem finałową do LKP „Lasy Birczańskie" Nadleśnictwo Bircza, podczas której oprócz wiedzy teoretycznej sprawdzana będzie wiedza praktyczna dotycząca rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt.
 
                         Tam to się będzie działo!
                              
                                               Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!