Asset Publisher Asset Publisher

LETNIE PODRÓŹE...

W kolejnej prelekcji w Nadleśnictwie gościły dzieci, tym razem podopieczni z Publicznej Biblioteki w Ustrzykach Dolnych.

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne w dniu 13 sierpnia 2015 r. gościło na prelekcji pt. ,,od nasionka do  drzewa, czyli jak powstaje drzewo" podopiecznych z Publicznej Biblioteki w Ustrzykach Dolnych, które w ramach cyklu zajęć Wakacje w bibliotece: Letnie podróże małe i duże, chciały poznać tajniki ,,narodzin drzewa". Zadaniem prezentacji, było m.in. w jak najprostszy sposób pokazać i nauczyć, co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu młodego drzewa, gdzie się to odbywa w warunkach kontrolowanych oraz jak leśnicy opiekują się drzewami na różnym etapie jego wzrostu.

Dzieci były bardzo aktywne i chętnie odpowiadały oraz zadawały pytania. Świetnie również poradziły sobie z dopasowaniem do siebie części poszczególnych drzew. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał ,,swoją podopieczną" sadzonkę jodły, której ma wymyślić imię i się nią dobrze opiekować. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnych spotkań z ,,bibliotecznymi dziećmi".

Tekst: Wiolett Flis