Lista aktualności Lista aktualności

Spacer i Piknik z Leśnikiem

Dwa przedsięwzięcia w ramach obchodach Międzynarodowego Dnia Lasów

I Spacer z Leśnikiem

Już w najbliższy piątek 25.03 Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne organizuje wyjątkowy spacer w towarzystwie Leśników z Leśnictwa Zawadka.

Spacerować będą z nami uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Ropience oraz Goście z Ukrainy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Lasów. Jeżeli będą chętni, będziemy na Państwa czekać 25 marca o godz. 9:30 na składzie leśnym znajdującym się przy drodze Zawadka - Ropienka.

Trasa spaceru ma około 1 km. Prosimy o zabranie obuwia terenowego i odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych. Ze swojej strony obiecujemy wiele ciekawostek przyrodniczo-leśnych, a całe spotkanie zwieńczymy wspólnym ogniskiem.

II Piknik integracyjny dla dzieci i młodzieży Polsko – Ukraińskiej na Holicy

W sobotę tj. w dniu 26.03 Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i Nadleśnictwo Lutowiska wspólnie z  Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej Górnej organizują w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów w godzinach 10:00 – 14:00 piknik integracyjny dla społeczności Polsko – Ukraińskiej przy wiacie na Holicy w Paśmie Żukowa. Wezmą w nim udział dzieci
i młodzież z Ukrainy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustjanowej. W trakcie spotkania będzie m.in. można zapoznać się zawodem leśnika i zgłębić wiedzę przyrodniczo-leśną na przygotowanym stoisku edukacyjnym. Odbędą się również gry i zabawy integracyjne prowadzone przez studentów grupy „Projektor” Politechniki Rzeszowskiej.

 

Uczestnictwo w spacerze oraz pikniku ze względów organizacyjnych musi być potwierdzenie drogą telefoniczną 693 600 192.

 

Serdecznie zapraszamy !