Lista aktualności Lista aktualności

Karpacki Jarmark Turystyczny

Nadleśnictwo wzięło udział w Karpackim Jarmarku Turystycznym.

Dwudniowa impreza zorganizowana w dniach 22 – 23 lipca 2016 roku w ustrzyckim ,,Parku pod Dębami" przyciągnęła nie tylko mieszkańców Ustrzyk Dolnych, ale również goszczących tu turystów. Główni organizatorzy: Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych zapewnili uczestnikom pełen wachlarz rozrywek, zarówno z dziedziny turystyki, lokalnych wyrobów oraz specjałów kulinarnych serwowanych przez koła gospodyń wiejskich z tergo terenu. Wszystko to ukraszały występy lokalnych zespołów artystycznych oraz zaproszonych z Polski, Słowacji, Ukrainy i Anglii.

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne również zaprezentowało się w ustrzyckim jarmarku.  W swojej ofercie miało oprócz dobrej zabawy, zastrzyk wiedzy z dziedziny leśnej, przyrodniczej i praktycznej, kierowanej oczywiście nie tylko do młodszych uczestników jarmarku.  Dużym powodzeniem u dzieci cieszyło się ,,Leśne Koło fortuny" oraz rozpoznawanie tropów. Natomiast starsi próbowali swoich sił w rozpoznawaniu gatunków drzew po liściach i drewnie. Na leśnym stoisku można było poznać również przedmioty codziennego użytku leśnika oraz nauczyć się zasad pomiaru i cechowania drewna. Natomiast bogata ekspozycja przyrodnicza złożona z gatunków charakterystycznych dla fauny Bieszczad, przyciągała szczególnie najmłodszych, którzy chcieli mieć pamiątkowe zdjęcie z ,,misiem". Nie brakowało również dopingu i braw dla śmiałków, którzy przecinali kłody drewna archaiczną piłą ,,moja – twoja", która oprócz emocji przywoływała również dla niektórych wspomnienia.

Dobra zabawa i śmiech towarzyszyły konkursowi ,,w jedzeniu jagód leśnych na czas", gdzie uczestnicy bez używania rąk musieli pochłonąć leśne dary. Dla osłody wszyscy otrzymali miód, pamiątkowe dyplomy, książki i gadżety ufundowane przez Nadleśnictwo.

Stoisko Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne odwiedzili dziennikarze z TVP Rzeszów. Wywiadu przed kamerą udzielił Nadleśniczy Maciej Szpiech.

Obiecujemy, że za rok też nie braknie atrakcji. Do zobaczenia.

Tekst i zdjęcia: Wioletta Flis