Lista aktualności Lista aktualności

I Bieszczadzki Festiwal Produktów Lokalnych i Tradycyjnych w Ustrzykach Dolnych już za nami

W dniu 26 czerwca br. w ,,Parku pod Dębami", odbyła się ,,premiera'' zorganizowanego po raz pierwszy na ziemi ustrzyckiej I Bieszczadzkiego Festiwalu Produktów Lokalnych i Tradycyjnych, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych. Na festiwalu tym, nie mogło zabraknąć stoiska LP promowanego przez ustrzyckie nadleśnictwo.

Oprócz bogatej ekspozycji bieszczadzkiej fauny oraz oferty edukacyjnej o tematyce przyrodniczo - leśnej złożonej również z gier i zabaw kierowanych nie tylko do najmłodszych uczestników imprezy, nadleśnictwo nawiązując do tematu festiwalu przygotowało wiele ciekawostek z życia leśnego. Można było poznać dzieje nadleśnictwa, obejrzeć stary mundur oraz narzędzia pracy leśniczych, które już dawno przeszły do historii. Można było również samemu ocechować kłody drewna, pomierzyć jego długość, szerokość i obliczyć jego objętość. Na leśnym stoisku można było również poznać historię bartnictwa leśnego nie tylko z teorii, ale również z praktyki, zainteresowanym zgłębiano sposób wykonania i użytkowania barci.

Najwięcej emocji wzbudził jednak, szczególnie wśród starszych odbiorców festynu, zorganizowany przez nadleśnictwo konkurs przecinania drewna archaiczną piłą ,,moja – twoja", w którym udziały wzięły również władze starostwa oraz zagraniczni goście. Nie zabrakło dopingu, potu i dobrej zabawy. Zarówno zwycięzcy konkursu oraz pokonani zostali obdarowani przez Nadleśniczego drobnymi upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Myślę, że za rok, też Nas tam nie zabraknie.

 Do zobaczenia!

 

 Tekst: Wioletta Flis

Zdjęcia: M. Mazurkiewicz, Wioletta Flis