Lista aktualności Lista aktualności

CZAS W LAS

Koniec wiosny to czas, kiedy ciężko już wysiedzieć w szkolnej ławce. Soczysta zieleń przyrody, piękna pogoda i pachnące łąki kuszą do pieszych wędrówek.

W dniu 8 czerwca ścieżkę dydaktyczną ,,Na stokach Żukowa" Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Ropience, które wraz z opiekunami oraz nauczycielami chcieli z ,,bliska'' poznać rośliny i zwierzęta występujące na tym ternie oraz rolę i znaczenie lasu. Oprócz tej wiedzy, nauczyli się również jakie są rodzaje budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, co to są tropy, a co ślady zwierząt oraz jakie są zasady i sposoby ich dokarmiania. W zdobyciu tych informacji pomogły rozlokowane na trasie ścieżki tablice edukacyjne oraz leśnicy z ustrzyckiego nadleśnictwa.

Dzielne przedszkolaki dorównywały swoim starszym kolegom i koleżankom zarówno w pokonywaniu ścieżki jak i w odpowiadaniu na pytania.

Po pieszej wędrówce i uczcie wiedzy leśnej, wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory oraz apetyty o czym świadczyły gromkie śmiechy i puste talerzyki!

Tekst : Wioletta Flis
Zdjęcia: Anna Jakubuk