Lista aktualności Lista aktualności

"Jesień w regionach" w TVP3

W sobotę 17 września w programie z cyklu „Jesień w regionach" TVP3 zaprezentuje na ogólnopolskiej antenie widzom okolice Zalewu Myczkowieckiego w Bieszczadach. Przewodnikami będą m.in. leśnicy z terenu RDLP w Krośnie.

Program w paśmie ogólnopolskim TVP3 będzie emitowany w godzinach 14.35, 15.00 i 17.00. Poszczególne jego odcinki dostępne będą również na stronie www.rzeszow.tvp.pl oraz w serwisach społecznościowych Telewizji Rzeszów. Będą też powtórki na regionalnej antenie TVP3 Rzeszów.

- Założeniem jest zaprezentowanie widzom ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc z terenu województwa podkarpackiego, a także przedstawienie najważniejszych i najbardziej interesujących imprez kulturalnych, historycznych, turystycznych i sportowych organizowanych w regionie - zaznacza Jacek Szarek z TVP Rzeszów.


Od kilku lat jesienią, w Bieszczady i inne miejsca regionu przyjeżdża coraz więcej osób. Wakacyjny sezon przedłuża się na wrzesień i październik. Telewizja Rzeszów zachęca widzów z całego kraju, aby odwiedzili województwo podkarpackie, zobaczyli kolory karpackiej jesieni i uczestniczyli w wydarzeniach, które się tu odbywają, jak choćby sobotni Zaporowy Maraton. Akcja TVP potrwa do końca października.

Okolice Zalewu Myczkowieckiego to oaza dla turystów kwalifikowanych. W okolicznych lasach nadleśnictw Lesko i Ustrzyki Dolne znajduje się wiele tras pieszych, konnych i rowerowych wiodących przez tereny cenne przyrodniczo. O walorach tego obszaru świadczy fakt utworzenia pięciu rezerwatów. W programie zobaczymy osobliwości natury, odnajdziemy ślady dawnych mieszkańców, poznamy zasady działania niezwykłego obiektu hydrotechnicznego, jakim jest zapora wodna w Myczkowcach. Ciekawa będzie także wizyta w Ośrodku Caritas, gdzie znajduje się plenerowa ekspozycja miniaturek drewnianych świątyń z terenu Karpat, ogród biblijny i zwierzyniec.

W kolejną sobotę, 24 września, "Jesień w regionach" TVP3 zawita do Mucznego w Nadleśnictwie Stuposiany.

Telewizja Polska Rzeszów i RDLP w Krośnie zapraszają przed ekrany telewizorów.

 

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Kadry z programu "Jesień w regionach"